Project Description

תכנית "מלווי הדרך" לעצמאות בקהילה (מהל"ב)

תכנית "מלווי הדרך" הינה תכנית לליווי צעירים/ות נעדרי עוגן משפחתי (נע"ם) בני 18-28, בוגרי פנימיות ומשפחות אומנה החיים באופן עצמאי בקהילה, או בוגרי דירות "גשר לעצמאות". עבור הצעירים, המלווים הם כתובת משמעותית להתייעצות ותמיכה בנושאים שונים, הם "הצל" שהולך לצדם ונותן להם את התחושה שהם לא לבד בדרך לעצמאות.
מטרת התכנית היא שלכל צעיר וצעירה תהיה דמות משמעותית, חמה ובלתי פורמלית, שתהיה כתובת לשיח פתוח וכנה, הכוונה, עזרה בדברים הקונקרטיים וליווי בהחלטות האישיות של החיים.

מלווי הדרך הינם אנשים "שהלב שלהם במקום הנכון". מתנדבים ומתנדבות מעל גיל 40, עם ניסיון חיים ויכולות בין אישיות גבוהות. המלווים עוברים תהליך מיון והכשרה על ידי העמותה, שנמצאת עבורם כגורם מסייע ומייעץ לאורך כל הדרך.

אפשרויות ההתנדבות בתכנית

  1. מלווה דרך "אישי"
    ליווי קונקרטי ורגשי ("מנטורינג")  לצעירים בכל תחומי החיים – עבודה, לימודים, פנאי, מיומנויות, כישורי חיים ועוד. הליווי הינו לפרק זמן ארוך של כשנתיים, וכולל פגישות אישיות עם הצעיר/ה אחת לשבועיים וקשר טלפוני בהתאם לצורך.
  2. מאגר מתנדבים "מומחים" לייעוץ וליווי צעירים-
    מתנדבים בעלי תחום ידע או מומחיות, המעוניינים להעמיד את הידע והניסיון שברשותם לרשות צעירים בוגרי העמותה, לפרק זמן קצר וממוקד וסביב נושא ספציפי. לדוגמא – מורים פרטיים לסיוע לימודי לסטודנטים, רואי חשבון ואנשי כספים להתייעצויות בנושאים פיננסיים, עורכי דין ומשפטנים לסיוע וליווי משפטי נקודתי, אנשי מחשבים וטכנולוגיה, פסיכולוגים, מאבחנים תעסוקתיים ועוד ועוד.

על מנת להצטרף למשפחת המתנדבים שלנו לחצו כאן >>
לפרטים נוספים: נעמית שלמה – NaamitS@Yeladim.org.il

 

צעירים המתעניינים בתכנית?

תכניות מלווי הדרך מציעה לכם – בוגרי הפנימייה תהליך ליווי אישי, ארוך טווח ובכל תחומי החיים.
במהלך השתתפותכם בתכנית, תפגשו באופן קבוע עם מלווה הדרך ‘אחד על אחד’ לחשיבה משותפת והתייעצות סביב סוגיות המעסיקות אתכם במגוון תחומי חיים – מעזרה בדברים הקונקרטיים ועד ליווי בהחלטות האישיות של החיים.
משך התכנית מוגדר לשנתיים.

מעוניינים להצטרף? לחצו כאן ומלאו את השאלון

שאלון קצר זה מיועד ללמוד על מצבכם היום.
עם סיום מילוי השאלון יועברו הפרטים שמסרתם אל רכזות התכנית וניצור עמכם קשר בהקדם.

מתנדבים מספרים…

"יש לי חוויה של שותפות ושיתוף. יש בינינו שיחות כנות על לימודים, על תפיסות עולם ותובנות של החיים. לשמחתי, הצעיר אותו אני מלווה הינו אדם מוכשר, לבבי ופתוח ללמידה…"

יוני, מתנדב בתכנית כבר חצי שנה

"הקשר הולך ומתפתח עם הזמן ועם התגברות תחושת האמון אצל הצעירה. אנחנו מדברות על הכל- העבר, הזוגיות, נושאים כלכליים, תעסוקה ותכניות לעתיד. הקשר תורם לשני הצדדים, ואני שמחה להיות חלק מהתכנית… "

לימור, מתנדבת בתכנית כשנה

"בפגישות עולה עולם של שלם, יש תחושה של זרימה טבעית, של קשר נעים. זה נותן תחושה של עשייה משמעותית.."

נילי, מורה בגימלאות וסטודנטית, מתדנבת בתכנית כחצי שנה

"יש חיבור טוב, הדדי. הוא מתייעץ איתי ומעדכן בענייניו האישים, המקצועיים ובכלל. אני גאה להיות חלק מהתכנית ושמחה לקחת חלק"

אריאלה, מטפלת CBT, מתנדבת בתכנית כשנה

"נוצר קשר נעים ופתוח, אני מרגישה שהצעירה מעוניינת לשמוע ולהקשיב, מנסה "לצרוך" ידע וכלים כמה שיותר. לשמחתי היא יודעת לציין במה מבקשת עזרה ואיך נכון לה לקבל את המידע…"

איילת, ראש תחום פיתוח בארגון בטרם, מתנדבת בתכנית כחצי שנה

"אני בעיקר מקשיבה למורכבות והעומס שמציבים לה החיים בתקופה זו וחושבות יחד על פתרונות אפשריים. הפרויקט מקסים, וזכיתי בנערה מקסימה. צוות התכנית זמין, נגיש ונכון לסייע און ליין"

ורד, גמלאית צהל, מתנדבת בתכנית כחצי שנה

"התכנית מאד חשובה, ומאפשרת לתרום במקום עם ערכים ומשמעות. הקשר שלי עם הצעיר מאד משמעותי ותורם לשני הצדדים … "

רענן, ראש מנהל שימור ברשות העתיקות. מתנדב בתכנית כשנה וחצי

"הקשר נעים ונוח, מדברים על תעסוקה, מחשבות על העתיד, יש לנו התעניינות משותפת בכדורגל. התכנית מאד חשובה, התרומה היא הדדית ובהחלט יש צורך אמיתי. נקווה רק להצליח…"

יוסי, מתנדב בתכנית כשנה